#ikçütıpmağdur

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Twitter’da #ikçütıpmağdur etiketiyle yaşadıkları mağduriyeti duyurmaya çalışıyor. İkçü Tıp Dönem 4 öğrencileri bir araya gelerek ortak bir bildiri hazırladılar. Bizler de doktorunsesi ekibi olarak sorunun çözülmesi ve genç arkadaşlarımızın sesi olmak adına bu metni sizlerle paylaşıyoruz:

İkçü Tıp Fakültesi Dekanlığına

İkçü Tıp Dönem 4 öğrencileri olarak günlerdir eğitimimizle ve sınavlarımızla ilgili bilgi almak için uğraştığımız programımız bugün 22 Mayıs tarihinde açıklanmıştır. Ege, Dokuz Eylül vb. Türkiye’deki ve İzmir’deki birçok tıp fakültesinde, dönem 4’ler için YÖK’ün istediği gibi kolaylaştırmalar (ödev, online ders, baraj puanlarının düşürülmesi, yazılılardan geçip sözlülerden kalan öğrencilerin de geçmiş kabul edilmesi gibi) birçok düzenlemenin yapılıp öğrencilerini mağdur etmeyecek şekilde güvenceler vererek günler öncesinden programlarını açıklamasına karşın biz fakülte olarak bugün programımıza kavuştuk.

Programımızda yazan bilgilere göre akademik programımız tamamlanmadan 5 farklı stajımızın sınavı 1 hafta içerisinde yapılacaktır ve herhangi bir online eğitim almadan, nasıl olacağını bilmediğimiz bir sistemle geçmemiz bizden beklenmektedir. Aynı zamanda online sistemde çözeceğimiz sınav sorularına birer dakika süre verilmiş olup, çözdüğümüz soruya bir daha geri dönme hakkı verilmemektedir.

Bizler eğitimini hocalarımızdan almadığımız, online ders göremediğimiz stajların sınavına girme hususunda öğrencilere kolaylık sağlanmasını talep etmekteyiz. Sınav sisteminin geç açıklanması ve eğitim alamama mağduriyetimizi önlemek adına diğer birçok tıp fakültesinde dönem 4’ler için alınan kolaylaştırıcı kararların bizlere de entegre edilmesi, ödevlendirme veya sınav sisteminde kolaylaştırıcı uygulamaların tarafımıza sağlanmasını bekliyoruz..

#ikçütıpmağdur

Saygılarımızla..

İkçü Tıp Dönem 4 Öğrencileri

Sağlık ve sağlık çalışanlarıyla ilgili her türlü öneri, istek, şikayet, haber ve bilgi için; iletisim.doktorunsesi@gmail.com adresinden veya Twitter da @doktorunsesicom üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Kalın!

İlginizi Çekebilir: Asistan hekimler mobbing kurbanı !