Bakan açıkladı : 32 bin sağlık çalışanı alınacak

Sağlık bakanı Fahrettin Koca 32 bin sağlık personeli alınacağını açıkladı.

Fahrettin Koca yaptığı açıklamada 32 bin yeni sağlık çalışanı istihdam edileceğini duyurdu. Ayrıca 3 ay boyunca yapılacak ek ödemeler “tavandan” gerçekleşecek.

Peki hangi bölümlere alım yapılacak? Alım şartları neler?

Alım şartlarına ilişkin açıklama ilerleyen günlerde yapılacak. Sağlık bakanlığının son personel alımında ise şartlar şu şekildeydi:

  • Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.
  • 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.
  • KPSS Tercih Kılavuzunda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, bu kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.
  • Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Twitter’da bizi takip edin: @doktorunsesicom